Zajímáte se o dění kolem kostela sv. Vavřince v Želině u Kadaně? Ocitli jste se na stránce, kterou spravuje nově založený spolek přátel tohoto kostela. Pokud se spolkové činnosti z jakéhokoli důvodu nemůžete nebo nechcete účastnit, ale osud kostelíka vám leží na srdci, jste zde také správně. Toto nejsou interní stránky spolku, ale stránky, které mají informovat o všem, co se u sv. Vavřince děje a bude dít.

Mnohé věci musí zrát, nejprve v hlavě, pak v srdci a nakonec na úřadech. V našem případě se nápad na založení Spolku přátel kostela sv. Vavřince v Želině zrodil před více než rokem, pak jsme ho přes zimu nechali dobře usadit a na jaře vyklíčit, no a celé léto dozrával na krajském soudu. Ale dočkali jsme se žní a náš spolek byl úspěšně zapsán do spolkového rejstříku.

Ze stanov spolku vyjímáme:

„Hlavním účelem a cílem spolku je aktivní podíl na postupné rekonstrukci objektu kostela sv. Vavřince v Želině a revitalizaci přilehlého hřbitova. Dalšími cíli, formami činnosti a posláním spolku jsou zejména:

  • spolupráce s německým spolkem Förderverein Seelau/Želina e. V. se sídlem v obci Rechenberg-Bienenmühle, v zemském okrese Mittelsachsen, Svobodný stát Sasko, Německo;
  • pořádání bohoslužeb, slavností, koncertů, výstav a jiných kulturních akcí odpovídajících duchu a poslání kostela;
  • získávání finančních zdrojů na činnosti spojené s cíli spolku.“

 

 

 

Ahoj přátelé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..