V sobotu 6. října 2018 nám Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska uspořádal workshop na téma revitalizace hřbitova a obnova a dokumentace náhrobků.

Restaurátor MgA. Michal Durdis prezentoval postupy při rekonstrukci a čištění poničených náhrobků a Jarda Vyčichlo se věnoval jejich dokumentaci a cestám k získání doplňujících informací k pohřbeným obyvatelům z dostupných matrik. Zároveň s námi probrali možnosti celkové revitalizace prostoru hřbitova s ohledem na zamýšlenou výslednou prezentaci historického místa.

Workshopu se zúčastnilo několik desítek pomocníků, kteří si prezentované postupy rychle osvojili a práce jim šla pěkně od ruky. Mnoho hrobů bylo okopáno a odpleveleno, čtveřice náhrobků byla seskládána, znovu vztyčena a následně očištěna. Díky zásahům bylo nově ztotožněno několik hrobových míst. Díky spolupráci tří spolků tak bylo během jednoho dne uděláno mnoho práce a jsme rádi, že jsme mohli být součástí. Děkujeme za pozvání na protější okraj Doupovských hor a těšíme se na další spolupráci.

Fotky a text převzat z http://dokumentacepamatek.cz/workshop-na-hrbitove-u-kostela-sv-vavrince-v-zeline-u-kadane/

Workshop na hřbitově u kostela sv. Vavřince v Želině u Kadaně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..